Пиштол За Пластични Стапчиња 8мм 10W - Baucentar
Пиштол За Пластични Стапчиња 8мм 10W

Пиштол За Пластични Стапчиња 8мм 10W

270 ден

Има на залиха

270 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Пиштол за лепење со топење на пластични стапчиња во дијаметар од 8 mm и моќност од 10 W. Има фин дизајн и удобна рачка која што го олеснува држењето при користење. Телото е отпорно на топлина. За прецизно нанесување на лепакот треба да нанесувате  3 g/min. Идеално за домашна употреба, иако може да се користи и од професионалци за прицврстување при декораицја, во производство на мебел и сл.

Вкупна должина на уредот 117 мм

Вкупна ширина на уредот  111мм

Максимална моќност  15W

Номинална моќност  10W

Дијаметар на стапчиња  8мм

Напојување напон  230V~50Hz

време на загревање  4 – 5 мин.

Бренд

Topex