Електрична Верижна Пила Bosch 1800W 40см - Baucentar
Електрична Верижна Пила Bosch 1800W 40см

Електрична Верижна Пила Bosch 1800W 40см

8792 ден

Има на залиха

Бош електрична верижна пила

8792 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Моќна и едноставна за користење, за резултати без напор.
Моќност на моторот: 1.800 W
Должина на мечот: 40 cm
Брзина на ланецот: 12 m/s

Моќен мотор од 1800 W со брзина на ланецот од 12 m/s за брзо сечење.

Концентричен SDS систем за лесно затегнување и менување на ланецот без употреба на дополнителен алат.

Странично ориентиран резервоар за масло за дополнување со поврзано капаче.

Тешка е само 4,2 kg и е со ергономски дизајн за удобно ракување.

Идеална е за сечење гранки и сечење на дрва или трупци за огрев.

Бренд

Bosch