Електричен Тример АРТ 23 280W ф230мм - Baucentar
Електричен Тример АРТ 23 280W ф230мм

Електричен Тример АРТ 23 280W ф230мм

2539 ден

Има на залиха

2539 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Тример главно наменет за практично шишање на трева. Има снага од 280W. Се одликува со лесно местење на жилата без поголемо замарање.

Поседува полуавтоматски калем со што нема потребата од рачно подесување на двојната жила за сечење.

Префрлувањето од режим на шишање кон режим на обрежување се врши со помош на еден клик со глава која може да ротира.

Подесувањето на висината исто така се врши со еден клик и се зголемува должината. Промената на аголот се врши со користење на дополнителна рачка.

Овој тример е идеален за сечење трева и коров, за шишање тревници, како и за обрежување на бавчи.

Поседува моќен мотор за брза и прецизна завршна обработка на дворот.

Бренд

Bosch