Електр.Пневм.Чекан Кршач.ГСХ 5 ЦЕ 1150W СДСмакс 2-8.3Ј - Baucentar
Електр.Пневм.Чекан Кршач.ГСХ 5 ЦЕ 1150W СДСмакс 2-8.3Ј

Електр.Пневм.Чекан Кршач.ГСХ 5 ЦЕ 1150W СДСмакс 2-8.3Ј

39990 ден

Има на залиха

39990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Специјалист за кршење со помош на системот Vibration Control.

Јачина на ударот од 8,3 J за најголем степен на отстранување на материјал во неговата класа.

Vibration Control од 8 m/s² која гарантира удобро работење, дури и кога е временски интензивно.

Долг век на траење на алатот дури и кај најтешките примени благодарение на отпорното метално куќиште.

Номинална влезна моќност 1.150 W
ударна енергија 8.3 J
Број на удари при номинален број на вртежи 1,510 – 2,870 min-1
Маса 6,1 kg

Димензии на алатот (Ш) 105 mm
Димензии на алатот (Д) 480 mm
Димензии на алатот (В) 235 mm
Прифат SDS max

Бренд

Bosch