Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 4-32 900W 4.2J - Baucentar
Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 4-32 900W 4.2J

Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 4-32 900W 4.2J

42990 ден

Има на залиха

42990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електро-пневматски чекан со СДС Плус прифат. Овој алат е најбрзиот повеќенаменски електро-пневматски чекан во класата од 4 килограми.

Технички податоци

Номинална влезна моќност 900 W
Ударна Енергија 4.2 J
Број на удари при номинален број на вртежи 0 – 3,600 удар/мин
Ноиминален број на вртежи 0 – 800 врт/мин
Маса 4,7 kg
Прифат за алат: SDS plus
Димензии на алати (ширина) 377 mm
Димензии на алати (должина) 493 mm
Димензии на алати (висина) 133 mm

Бренд

Bosch