Брусaлка За Ѕидови Жирафа Електр. ГТР 550 550W ф225мм - Baucentar
Брусaлка За Ѕидови Жирафа Електр. ГТР 550 550W ф225мм

Брусaлка За Ѕидови Жирафа Електр. ГТР 550 550W ф225мм

23900 ден

Има на залиха

23900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 06017Д4020 Категории

Нова Брусилка за сува градба за брусење на ѕидни и тавански површини во сите правци, без поголем напор.

Идеално флексибилна глава на брусалката – за лизгање без напор по ѕдините и тавански површини, како и за помало оштетување на површините

Има функција на всисување за плафонот со што се обезбедува поголема удобност при користењето и дава чувство на помала тежина на алатот

Ергономска L рачка која го намалува напрегањето и покрај истегнувањето во тек на брусењето

Иновативен дизајн на шипката од сегментот со брава за брзо менување со што се обезбедува флексибилна должина и брзо прилагодување.

Постојаната бнрзоина одржува голема ефикасност при брусење на ѕидовите и со тоа и побрза завршна обработка на повершините
Моќен и издржлив мотор кој овозможува големи брзини на брусење и во отежнати услови и истовремено и подолг рабоптен век на моторот

Четката од сегментот со брзо откачување овозможува брусење до ѕидот, го скратуива времето на подготвување на површините и ја елиминира потребата од рачно шмирглање

Оптимизиран проток на воздух за брусење без прашина и долг работен век на алатот (со користење на индустриската правосмукалка Bosch GAS 35L AFC).

Технички Податоци
Димензии на алатот (висина) 210 mm
Пречник на брусната чинија 215 mm
Номинална Влезна Моќност 550 W
Димензии на алатот (ширина) 250 mm
Димензии на алатот (должина) 1730 mm
Маса 4.8 kg
Тврдост на потпорната чинија Мека
Тип на брусна чинија Една чинија + Средна Чинија
Број на вртежи во празен од 340 – 910 min⁻¹
Дијаметар на брусната хартија 225 mm

Бренд

Bosch