Батeриско Радио ГПБ 18V-5 Ц - Baucentar
Батeриско Радио ГПБ 18V-5 Ц

Батeриско Радио ГПБ 18V-5 Ц

16900 ден

Нема на залиха

Шифра: 06014А4000 Категории

Громогласен и издржлив уред: робусен радио уред за моќен звук на градилишта со тешки услови за работа.

Извонредно флексибилен благодарение на компатибилноста со мноштво на извори на музика: Bluetooth®, FM i AUX.

Огромно ниво на робусност: заштитен решеткаст кафез.

Дизајниран да издржи тешки услови на работа на градилишта.

Кристално јасен и масивен звук: има четири звучници со вкупна моќност од 20 W (4 х 5 W), интегриран нискотонец (20 W) за моќен одзив на басот.

Може да се напојува на напон од 220 Волти или со батерија 18V. Може да послужи како продолжен кабел.

Има вграден УСБ Полнач за телефони со простор за складирање на телефонот.

Бренд

Bosch