Батeриски Ножици За Жива Ограда UniversalHedgeCut 18V - Baucentar
Батeриски Ножици За Жива Ограда UniversalHedgeCut 18V

Батeриски Ножици За Жива Ограда UniversalHedgeCut 18V

5832 ден

Има на залиха

5832 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериска Алатка која овозможува лесно шишање и кастрење на жива ограда со оптимален ефект.

Има вграден Bosch Anti-Blocking систем за непрестано шишање.

Се одликува со лесни батериски ножици за кастрење жива ограда со напон од 18 V.

POWER FOR ALL 18 V литтиум јонска батерија која дава оптимални перформанси. Батеријата овозможува активно користење под полн капацитет во времетраење од 2 часа.

Времето на полнење на батеријата е 2 часа.

Должината на сечивото е со должина од 45см и растојание меѓу запците од 15мм за средни и лесни работи околу шишање и кастрење.

Голема предност е преносливоста без кабел и слободно шетање низ градината.

Масата на уредот со батерија е 2,7кг. Масата на целото пакување е 3,6 кг.

Бренд

Bosch