Батериски Ножици За Сечење Гранки Easy Prune 3.6V - Baucentar
Батериски Ножици За Сечење Гранки Easy Prune 3.6V

Батериски Ножици За Сечење Гранки Easy Prune 3.6V

5590 ден

Има на залиха

5590 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Оваа алатка се одликува со поголема моќност при сечењето со помош на технологијата Power Assist Technology.

Со леснотија можете да сечете и кастрите стебленца и гранки со дебелина до 25мм со дополнителна моќност

Технологијата Power Assist автоматски дава поддршка кога ќе се наиде на отпор при сечењето.

Преносливоста без кабел со батеријата со напон од 3,6V овозможува до 450 сешења со едно полнење на батеријата.

Рамно сече и тенки и дебели гранки за постигнување на здраво кастрење на растенијата.

Лесно и интуитивнои користење, многу слично на рачните градинарски ножици.

Бренд

Bosch