Чекан со дрвена рачка 1000гр 354мм - Baucentar
Чекан со дрвена рачка 1000гр 354мм

Чекан со дрвена рачка 1000гр 354мм

475 ден

Има на залиха

475 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Класичен чекан со дрвена рачка наменет за ситни градежни работи. Вкупната должина на чеканот е 354мм а висината на главата е 37мм. Главата на чеканот има маса од 1000 грама. Рачката е изработена од квалитетно дрво и отпорна е на кршење и механички оштетувања. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот и лесна е за користење и држење во рака. Сертификатите од TÜV и GS и изработката според стандардот DIN 1041 гарантираат долготрајност на чеканот.

Бренд

Topex