Шублер 200мм - Baucentar
Шублер 200мм

Шублер 200мм

1065 ден

Има на залиха

1065 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 31Ц616 Категории

Шублер наменет за мерење на прецизни детали. Вкупната работна должина на шублерот изнесува 200мм. Изработена е од висококвалитетна алуминиумска легура со што се гарантира долготрајно користење. Со него може да се вршат мерења со прецизност до 0,05мм/м. Овозможува мерење и на внатрешни и на надворешни димензии. За внатрешни димензии може да се користи до 15мм а за надворешни до 44мм. Има и завртка за заклучување на лизгачот со што се олеснува мерењето и користењето на алатката.

Бренд

Topex