Штемајз со пластична заштита 400мм ф19мм шпиц - Baucentar
Штемајз со пластична заштита 400мм ф19мм шпиц

Штемајз со пластична заштита 400мм ф19мм шпиц

295 ден

Има на залиха

295 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Штемајз наменет за правење дупки во ѕидови, како и за кршење на цврсти материјали. Изработен е од висококвалитетна челична легура. На горниот крај завршува со зарамнет дел. Вкупната должина на штемајзот е 400мм и има дијаметар од 19мм. Сечивото на штемајзот е во форма на шпиц. Рачката е изработена од висококвалитетна пластика и е ергономски дизајнирана со што значително се олеснува користење и држење во рака. Рачката е широка и обезбедува заштита на раката од повреди.

Бренд

Topex