Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V

Клешти Шпицангли 160мм за напон до 1000V

565 ден

Има на залиха

565 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д513 Категории

Клешти шпицангли со вкупна должина од 160мм. Дизајнирани се за работење со проводници или метални делови кои се под напон од 1000V. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex