Чекан Столарски 600гр 320мм - Baucentar
Чекан Столарски 600гр 320мм

Чекан Столарски 600гр 320мм

630 ден

Има на залиха

630 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Столарски чекан, дизајниран и наменет за поправки и градежни зафати. Дополнително овозможува да се вадат клинци од дрво или да се корнат штици и дрвени подови. Вкупната должина на чеканот е 320мм а главата е висока 27мм. Чеканот има вкупна маса од 600 грама. Рачката е изработена од зајакнат челик. Целата рачка е ергономски дизајнирана и е обложена со два различни материјали со цел да се спречи лизгање при работа и да се зголеми комфорот при користење. Сертификатите од TÜV и GS и изработката според стандардот DIN 7239 гарантираат долготрајност на чеканот.

Бренд

Topex