Чекан Столарски 600гр 318мм - Baucentar
Чекан Столарски 600гр 318мм

Чекан Столарски 600гр 318мм

630 ден

Има на залиха

630 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Столарски Чекан, дизајниран и наменет за поправки и градежни зафати. Дополнително овозможува да се вадат клинци од дрво или да се корнат штици и дрвени подови. Вкупната должина на чеканот е 318мм а главата е висока 29мм. Чеканот има вкупна маса од 600 грама. Рачката е изработена од зајакнат челик. Целата рачка е ергономски дизајнирана и е обложена со црна гума со цел да се спречи лизгање при работа и да се зголеми комфорот при користење. Сертификатите од TÜV и GS и изработката според стандардот DIN 7239 гарантираат долготрајност на чеканот. Намагнетизираната глава на чеканот го олеснува користењето на чеканот.

Бренд

Topex