Чекан со дрвена рачка 100гр 257мм - Baucentar
Чекан со дрвена рачка 100гр 257мм

Чекан со дрвена рачка 100гр 257мм

200 ден

Има на залиха

200 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Класичен чекан со дрвена рачка наменет за ситни градежни работи. Вкупната должина на чеканот е 257мм а висината на главата е 15мм. Главата на чеканот има маса од 100 грама. Рачката е изработена од квалитетно дрво и отпорна е на кршење и механички оштетувања. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот и лесна е за користење и држење во рака. Сертификатите од TÜV и GS и изработката според стандардот DIN 1041 гарантираат долготрајност на чеканот.

Бренд

Topex