Чекан за заварување 300гр 280мм - Baucentar
Чекан за заварување 300гр 280мм

Чекан за заварување 300гр 280мм

300 ден

Има на залиха

300 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Чекан со специјална намена за заварувачки работи. Вкупната должина на чеканот е 280мм. Главата на чеканот има маса од 300 грама. Главата има два различни завршетоци, едниот во облик на длето, а вториот во облик на шпиц. Рачката е изработена од пружина со цел да се намали пренесувањето на топлина од заварените делови на раката. Наменет е за отстранување на остатоци од заварувањето.

Бренд

Topex