Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V

Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V

480 ден

Има на залиха

480 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д517 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење. Вкупната должина на клештите е 160мм. Дизајнирани се за работење со проводници или метални делови кои се под напон од 1000V. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex