Сет Клешти 115мм за прецизни работи 5 пар. - Baucentar
Сет Клешти 115мм за прецизни работи 5 пар.

Сет Клешти 115мм за прецизни работи 5 пар.

880 ден

Има на залиха

880 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д755 Категории

Сет клешти наменети за прецизни работи. Вкупната должина на секоја од клештите е 115мм. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето. Клештите имаат и пружина помеѓу рачките со што се обезбедува отворање на рачките при работа. Во сетот има вкупно 5 пар.

Бренд

Topex