Сет Имбус Ѕвездести Клучеви 9пар. Долги Со Топче - Baucentar
Сет Имбус Ѕвездести Клучеви 9пар. Долги Со Топче

Сет Имбус Ѕвездести Клучеви 9пар. Долги Со Топче

290 ден

Има на залиха

290 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 35Д957 Категории

Сет со долги имбус ѕвездести клучеви со 6 краци на ѕвездата. Клучевите се долги и се во облик на буквата L. Шестоаголното топче на едниот крај на клучот завршува со работен агол од 30° и овозможува работа во тешко пристапни места. Изработени се од висококвалитетна легура од хром-ванадиум со што се гарантира долготрајност на алатот. Организирани се во специјално дизајниран пластичен држач со посебно лежиште за секој клуч за полесно складирање и транспортирање. Во сетот има вкупно 9 клучеви со различни димензии: 1.5мм, 2мм, 2.5мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм. Клучот од 1.5мм е долг 80мм.

Бренд

Topex