Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃ 3пар. - Baucentar
Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃ 3пар.

Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃ 3пар.

1230 ден

Има на залиха

1230 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 44Е110 Категории

Комплет бренер за загревање и заварување со моќност на горење до 2 kW и максимална температура на горење до 1850℃. Овој сет е одличен за загревање, како и за заварување на бакарни цевки. Протокот на гасот е 140 г/мин. Телото на бренерот е изработено од месинг. Дијаметарот на горилникот е 17мм. Во пакувањето следува и црево со должина од 1.5 метри и клуч за навртување.

Бренд

Topex