Рачна Пила 620/500мм за дрво 7ТПИ “Алигатор” - Baucentar
Рачна Пила 620/500мм за дрво 7ТПИ “Алигатор”

Рачна Пила 620/500мм за дрво 7ТПИ “Алигатор”

520 ден

Има на залиха

520 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А451 Категории

Рачна пила наменета за сечење дрво, попозната како “алигатор”. Вкупната должина е 620мм а должината на сечивото е 500мм. Изработена е од висококвалитетен челик. Запците се изострени од три страни и потоа се зајакнати со што значително се намалува отпорот при сечење. Ефикасниот облик на запците од тип 7ТПИ го олеснува сечењето. Специјалниот дизајн на пилата значително го олеснува сечењето на дрвото. Има ергономски дизајнирана рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex