Рачна Пила 405/300мм за дрво и стиропор 9ТПИ - Baucentar
Рачна Пила 405/300мм за дрво и стиропор 9ТПИ

Рачна Пила 405/300мм за дрво и стиропор 9ТПИ

350 ден

Има на залиха

350 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А703 Категории

Рачна пила наменета за сечење дрво или стиропор. Наменета е за сечење на потенки материјали. Вкупната должина е 405мм а должината на сечивото е 300мм. Изработена е од висококвалитетен и зајакнат челик. Ефикасниот облик на запците од тип 9ТПИ го олеснува сечењето. Горниот дел од сечивото е дополнително зајакнат и со тоа се спречува деформирањето на пилата при сечењето. Поради тоа оваа пила е згодна за прецизно сечење на рабови. Има ергономски дизајнирана рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex