Рачна Пила 490/400мм за дрво 7ТПИ “Алигатор” - Baucentar
Рачна Пила 490/400мм за дрво 7ТПИ “Алигатор”

Рачна Пила 490/400мм за дрво 7ТПИ “Алигатор”

515 ден

Има на залиха

515 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А441 Категории

Рачна пила наменета за сечење дрво, попозната како “алигатор”. Вкупната должина е 490мм а должината на сечивото е 400мм. Изработена е од висококвалитетен челик. Запците се изострени од три страни и потоа се зајакнати со што значително се намалува отпорот при сечење. Ефикасниот облик на запците од тип 7ТПИ го олеснува сечењето. Специјалниот дизајн на пилата значително го олеснува сечењето на дрвото. Има ергономски дизајнирана рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex