Рачна Пила 300/150мм за гипс-картон 8ТПИ - Baucentar
Рачна Пила 300/150мм за гипс-картон 8ТПИ

Рачна Пила 300/150мм за гипс-картон 8ТПИ

365 ден

Има на залиха

365 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А717 Категории

Рачна пила наменета за сечење на гипс-картонски плочи. Вкупната должина на пилата е 300мм а должината на сечивото е 150мм. Изработена е од висококвалитетен и зајакнат челик. Има подебело и појако сечиво од другите пили и наменета е за сечење дупки во гипс-картонски плочи. Ефикасниот облик на запците од тип 8ТПИ го олеснува сечењето. Запците на пилата се изострени од две страни со што се олеснува сечењето. Има ергономски дизајнирана рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex