Електричен Пиштол за пластични стапчиња 8мм 7/10W - Baucentar
Електричен Пиштол за пластични стапчиња 8мм 7/10W

Електричен Пиштол за пластични стапчиња 8мм 7/10W

230 ден

Има на залиха

230 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електричен пиштол за лепење со пластични стапчиња со отвор на дизната со дијаметар од 8 мм. Номиналната моќност му е 8W а максималната моќност е 10 W. Дизната на пиштолот има обработен врв за попрецизно нанесување на лепакот.  Дизната има капацитет на проток од 6-8 g/min. Овој уред е одличен за лепење на мали парчиња од дрво за поправки или за накит. Сообразноста со ЕУ стандардите за безбедност е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Topex