Рачна пила со лист – бичкија 760мм - Baucentar
Рачна пила со лист – бичкија 760мм

Рачна пила со лист – бичкија 760мм

345 ден

Има на залиха

345 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А907 Категории

Рачна пила со метална рамка и лист -бичкија наменета за сечење на дрво со многу голем дијаметар. Сечењето на дрва со оваа пила е значително полесно благодарение големите запци на сечивото на листот. Должината на сечивото е 760мм. Се користи за сечење на дрва со дијаметар од 17 до 27мм. Изработена е од висококвалитен метал со овални отвори помеѓу запците на на пилата. На рачката има заштита од повреди што е огромна предност при користење. Може да се користат листови со различни облици на сечива што овозможува сечење на суво и сирово дрво. Спакувано во картонско пакување.

Бренд

Topex