Пантлика Фиберглас 50м/12.5мм - Baucentar
Пантлика Фиберглас 50м/12.5мм

Пантлика Фиберглас 50м/12.5мм

295 ден

Има на залиха

295 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 28Ц550 Категории

Пантлика од фиберглас поставена на пластичен држач со рачка. Вкупната должина на мерната лента е 50 метри, а ширината на лентата е 12.5мм. Лентата за мерење е изработена од квалитетен и цврст материјал од фиберглас. Држачот со рачка се изработени од висококвалитетна пластика и обложени се со материјал против лизгање, со што се спречува лизгање при работа и се зголемува безбедноста. Куката на крајот на мерната лента овозможува лесно прикачување на лентата и се олеснува мерењето.

Бренд

Topex