Пантлика Метална 50м/12.5мм - Baucentar
Пантлика Метална 50м/12.5мм

Пантлика Метална 50м/12.5мм

1350 ден

Нема на залиха

Шифра: 28Ц450 Категории

Метална пантлика поставена на пластичен држач со рачка. Вкупната должина на мерната лента е 50 метри, а ширината на лентата е 12.5мм. Лентата за мерење е изработена од челик. Држачот со рачка се изработени од висококвалитетна пластика и обложени се со материјал против лизгање, со што се спречува лизгање при работа и се зголемува безбедноста. Куката на крајот на мерната лента овозможува лесно прикачување на лентата и се олеснува мерењето.

Бренд

Topex