Пантлика Фиберглас 100м/12.5мм - Baucentar
Пантлика Фиберглас 100м/12.5мм

Пантлика Фиберглас 100м/12.5мм

495 ден

Има на залиха

495 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Пантлика од фиберглас поставена на пластичен држач со рачка. Вкупната должина на мерната лента е 100 метри, а ширината на лентата е 12.5мм. Лентата за мерење е изработена од квалитетен и цврст материјал од фиберглас. Држачот со рачка се изработени од висококвалитетна пластика и обложени се со материјал против лизгање, со што се спречува лизгање при работа и се зголемува безбедноста. Куката на крајот на мерната лента овозможува лесно прикачување на лентата и се олеснува мерењето.

Бренд

Topex