Клешти за спојување на метални профили 350мм - Baucentar
Клешти за спојување на метални профили 350мм

Клешти за спојување на метални профили 350мм

1650 ден

Има на залиха

1650 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 43Е100 Категории

Клешти наменети за спојување на метални профили наменети за изработка на гипс-картонски системи. Должината на клештите е 350мм. Со помош на оваа алатка може да се врши спојување на профилите преку всекување на двата профили со што се создава трајна и стабилна врска на споевите помеѓу два различни профили. Со тоа се обезбедува стаблиност и трајност на конструкциите кои се изработуваат за гипс-картонски ѕидови или плафони. Со користење на оваа алатка се заштедува на трошоци за завртки. Клештите се со ергономски дизајн со рачки прекриени со материјал против лизгање. Одлично лежат на раката при работа и удобни се за користење.

Бренд

Topex