Ножици за лим 300мм леви - Baucentar
Ножици за лим 300мм леви

Ножици за лим 300мм леви

1035 ден

Има на залиха

1035 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А445 Категории

Ножици за сечење лим со вкупна должина од 300мм. Наменети се за сечење во лева насока за лим со дебелина до 1.5мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна челична легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото лесно сечење на лимот. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со гума против лизгање и имаат федер за отворање на ножиците со што се олеснува користењето на ножиците.

Бренд

Topex