Ножици за арматура 450мм ф8мм - Baucentar
Ножици за арматура 450мм ф8мм

Ножици за арматура 450мм ф8мм

1050 ден

Има на залиха

1050 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А118 Категории

Ножици за арматура, наменети за сечење на арматурни жици со дијаметар до 8мм. Вкупната должина на ножиците е 450мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна хром ванадиум легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото се индукциски зајакнати со што се овозможува лесно сечење на арматурата. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со гума со што се спречува лизгање при работа.

Бренд

Topex