Ножици за арматура 210мм ф4мм - Baucentar
Ножици за арматура 210мм ф4мм

Ножици за арматура 210мм ф4мм

310 ден

Има на залиха

310 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А117 Категории

Ножици за арматура, наменети за сечење на арматурни жици со дијаметар до 4мм. Вкупната должина на ножиците е 210мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна хром ванадиум легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото се индукциски зајакнати со што се овозможува лесно сечење на арматурата. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со гума со што се спречува лизгање при работа. Има и копче за заклучување со што се избегнува несакано отворање на ножиците и заштита од евентуални повреди.

Бренд

Topex