Ножици за арматура 900мм ф16мм - Baucentar
Ножици за арматура 900мм ф16мм

Ножици за арматура 900мм ф16мм

2150 ден

Има на залиха

2150 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А135 Категории

Ножици за арматура, наменети за сечење на арматурни жици со дијаметар до 16мм. Вкупната должина на ножиците е 900мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна хром ванадиум легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото се индукциски зајакнати со што се овозможува лесно сечење на арматурата. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со гума со што се спречува лизгање при работа.

Бренд

Topex