Ножици за арматура 750мм ф12мм - Baucentar
Ножици за арматура 750мм ф12мм

Ножици за арматура 750мм ф12мм

1900 ден

Има на залиха

1900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А130 Категории

Ножици за арматура, наменети за сечење на арматурни жици со дијаметар до 12мм. Вкупната должина на ножиците е 750мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна хром ванадиум легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото се индукциски зајакнати со што се овозможува лесно сечење на арматурата. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со гума со што се спречува лизгање при работа.

Бренд

Topex