Момент Клуч150мм 1/2” 40-210Nm - Baucentar
Момент Клуч150мм 1/2” 40-210Nm

Момент Клуч150мм 1/2” 40-210Nm

4600 ден

Нема на залиха

Шифра: 37Д109 Категории

Момент клуч со прифат од 1/2” и со работна должина на клучот од 150мм. Се користи за поправка на автомобили, поконкретно за затегнување завртки со предефиниран момент на затегање. Изработен е од висококвалитетна челична легура наменета за алати. Има ергономски дизајнирана рачка обложена со гума за да се спречи лизгањето и да се зголеми удобноста при држењето во рака.

Бренд

Topex