Клуч за свеќици 16мм - Baucentar
Клуч за свеќици 16мм

Клуч за свеќици 16мм

230 ден

Има на залиха

230 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 37Д052 Категории

Клучот за навртување и одвртување на свеќици во автомобил. Може да се користи за свеќици со дијаметар од 16мм. Изработен е од висококвалитетна легура од хром-ванадиум со што се гарантира долготрајно користење на алатката. Има флексибилен зглоб со што може да се користи за тешко достапни места. Рачката е во облик на буквата Т и е обложена со гумен материјал со што се спречува лизгање при користењето.

Бренд

Topex