Клешти Шпицангли Закривени 160мм - Baucentar
Клешти Шпицангли Закривени 160мм

Клешти Шпицангли Закривени 160мм

200 ден

Има на залиха

200 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д024 Категории

Клешти шпицангли со заострен врв кој на крајниот дел на клештите е свиткан под агол од 45°. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетен челик со издржливост (50-58 HRC за да се овозможи ефикасно сечење и цврсто држење со клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex