Клешти за сечење клинци 115мм за прецизни работи - Baucentar
Клешти за сечење клинци 115мм за прецизни работи

Клешти за сечење клинци 115мм за прецизни работи

170 ден

Има на залиха

170 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д725 Категории

Клешти за сечење клинци наменети за прецизни работи. Вкупната должина на клештите е 115мм. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето. Клештите имаат и пружина помеѓу рачките со што се обезбедува отворање на рачките при работа.

Бренд

Topex