Клешти За Прицврстување Кабли 210мм - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 210мм

Клешти За Прицврстување Кабли 210мм

430 ден

Има на залиха

430 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д404 Категории

Клешти за прицврстување неизолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 210мм. Наменети се за проводници и кабли со напречен пресек од 1 до 7мм2. За полесно избирање на потребниот дијаметар на кабелот постојат ознаки на клештите. Клештата има додаток за отстранување на изолацијата на кабелот, како и додаток за сечење на кабли. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани и обложени со нелизгачки материјал за да се обезбеди удобност при користењето.

Бренд

Topex