Клешти За Прицврстување Кабли 150мм - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 150мм

Клешти За Прицврстување Кабли 150мм

310 ден

Има на залиха

310 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д405 Категории

Клешти за прицврстување неизолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 150мм. Наменети се за продводници и кабли со напречен пресек од 0.6 до 2.6мм2. За полесно избирање на потребниот дијаметар на кабелот постојат ознаки на клештите. Клештата има додаток за отстранување на изолацијата на кабелот, како и додаток за сечење на кабли. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани и обложени со нелизгачки материјал за да се обезбеди удобност при користењето.

Бренд

Topex