Клешти За Загер Прстени 180мм - Baucentar
Клешти За Загер Прстени 180мм

Клешти За Загер Прстени 180мм

270 ден

Има на залиха

270 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д309 Категории

Клешти за надворешно подесување на загер прстени. Вкупната должина на клештите е 180мм а врвовите на пипците се со дијаметар од 1.8мм. Наменети се за навртување и одвртување на загер прстени со дијаметар од 19 до 60мм.  Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex