Клешти За Дупчење Кожа 240мм - Baucentar
Клешти За Дупчење Кожа 240мм

Клешти За Дупчење Кожа 240мм

815 ден

Има на залиха

815 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д424 Категории

Клешти за дупчење кожа. Вкупната должина на клештите е 240мм. Наменети за изработување на отвори во материјали изработени од природна или вештачка кожа. Може да се користат за материјали со дебелина од 2 до 4.5мм. За полесно избирање на потребниот дијаметар на отворот постојат ознаки на клештите. Врвовите на секачите за зајкнати со што се олеснува сечењето. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани и обложени со нелизгачки материјал за да се обезбеди удобност при користењето.

Бренд

Topex