Клешти Цвикцангли 180мм - Baucentar
Клешти Цвикцангли 180мм

Клешти Цвикцангли 180мм

320 ден

Нема на залиха

Шифра: 32Д127 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење. Вкупната должина на клештите е 180мм. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето. Клештите имаат и пружина помеѓу рачките со што се обезбедува отворање на рачките при работа.

Бренд

Topex