Клешти Цвикцангли 180мм - Baucentar
Клешти Цвикцангли 180мм

Клешти Цвикцангли 180мм

315 ден

Нема на залиха

Шифра: 32Д107 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење. Вкупната должина на клештите е 180мм. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex