Алатка за соголување проводници 8-28мм - Baucentar
Алатка за соголување проводници 8-28мм

Алатка за соголување проводници 8-28мм

250 ден

Нема на залиха

Шифра: 32Д810 Категории

Алатка за соголување на проводници. Вкупната должина на клештите е 131мм. Може да се користат за проводници со кружен напречен пресек на жиците. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура за да се овозможи долготрајно користење на алатката. Рачката е обложена со два различни материјали против лизгање за да се спречи лизгање при работењето.

Бренд

Topex