Камен За Точење Коса К200/К100 150мм - Baucentar
Камен За Точење Коса К200/К100 150мм

Камен За Точење Коса К200/К100 150мм

69 ден

Има на залиха

69 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Камен за точење коса со грубост од точење од К200/К100. Вкупната должина на каменот е 150мм. Ширината или работниот дел од каменот е 50мм, а дебелината му е 13мм. Дизајниран е за острење на сечива за коса и други ножеви, како и за израмнување на груби површини.

Бренд

Topex