Гумен Чекан 680гр ф63мм - Baucentar
Гумен Чекан 680гр ф63мм

Гумен Чекан 680гр ф63мм

355 ден

Има на залиха

355 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Гумен чекан, дизајниран и наменет за градежни завршни работи. Многу е корисен затоа што гумената глава не ги оштетува материјалите. Дијаметарот на главата на чеканот изнесува 63мм. Главата на чеканот е во црна боја и има маса од 680 грама. Вкупната должина на чеканот е 337мм. Рачката е изработена од квалитетно дрво и отпорна е на механички оштетувања. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот и лесна е за користење и држење во рака.

Бренд

Topex