Гумен чекан ф90/95мм 1250гр - Baucentar
Гумен чекан ф90/95мм 1250гр

Гумен чекан ф90/95мм 1250гр

250 ден

Има на залиха

250 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Гумен Чекан 1250гр ф90/95мм
Гумен чекан, дизајниран и наменет за градежни завршни работи. Многу е корисен затоа што гумената глава не ги оштетува материјалите. Дијаметарот на главата на чеканот изнесува 90мм. Главата на чеканот има маса од 1250 грама. Рачката е изработена од квалитетен метал и отпорна е на механички оштетувања. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот е лесен за користење и држење во рака.

Бренд

Topex